WYSTAWA

WYSTAWA:
WRZESIEŃ
2018 R.

ORDONKA

Pieśń i piosenka towarzyszyły Polakom w zrywach niepodległościowych. A w codziennym życiu i pracy dodawały tej radości, bez której nie wiele się zbuduje dobrego. Zrządzeniem historii obiekt Ośrodka znalazł się przy ulicy im. Hanki Ordonówny.

Hanka Ordonówna, a właściwie Maria Anna Tyszkiewicz z domu Pietruszyńska urodziła się i tu pada kilka dat i miejsc. Wiele wskazuje na Lublin, a na pewno odwiedzała nasze miasto często i je lubiła. W okresie występów w teatrze "Wesoły Ul" w Lublinie zyskała popularność jako wykonawczyni piosenek o tematyce żołnierskiej. Największa Dama polskiej piosenki, autorka wierszy oraz tekstów piosenek, tancerka i aktorka zapisała piękną kartę podczas II wojny światowej ratując osierocone dzieci polskich wygnańców. Wystawa przybliży postać i życie najsłynniejszej artystki II Rzeczypospolitej oraz zwróci uwagę na znaczenie sztuki dla normalnego życia kraju i zamieszkujących w nim ludzi.

Organizatorzy: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II |www.sosw2.lublin.eu
Galeria Po 111 Schodach
Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie


Link do zewnętrznej strony www o Europejskich
Dniach Dziedzictwa w woj. lubelskim -->